O Nás

O nás

Naše mateřská škola se nachází v klidném, ničím nerušeném prostředí vesnice s možností
pobytu dětí v přírodě. Prostorná budova od svého založení v roce 1965, kdy byla vybudována, poskytuje předškolní vzdělávání dětem ve věku od 2 do 7 let. Dnes jednotřídní mateřská škola vybavená moderním nábytkem, didaktickým materiálem je vhodná pro vzdělá
vání dětí předškolního věku. Předností je prostor a členění jednotlivých místností, které se v budově nachází. K dispozici děti mají velkou třídu, která je členěna do jednotlivých herních koutků (kuchyň, dopravní koutek, obchod, kadeřník, péče o dítě, odpočinkový koutek se sedací soupravou, hudební koutek s klávesy, tvořivá dílna s výtvarným materiálem, divadlo a další). Děti i dospělí stolují v útulné jídelně. K ní přilehlá výdejna prošla nedávnou rekonstrukcí a je vybavena novou moderní kuchyňskou linkou. Ložnice slouží pro odpočinek dětí, které spí na dřevěných lehátkách a zároveň pro svou prostornost je využívána k tělovýchovným aktivitám, soutěžím a pohybovým hrám. Součástí jsou i prostory pro hygienu, WC, sprcha, koupelna, jak pro děti tak i dospělé. Při vstupu si děti odkládají své věci do šatních skříněk a botníků označených svou značkou. Celkově působí mateřská škola útulně, jelikož je pravidelně vyzdobena výtvarnými pracemi dětí i pedagogů.

Zahrada svou rozlohou poskytuje dětem dostatek prostoru k pohybu i pobytu na čerstvém vzduchu.

Dominantou zahrady je krásná dřevěná mašinka, houpačky, kolotoč, lanová pyramida, věž se skluzavkou, domeček na hračky, pískoviště. Děti využívají velké travnaté hřiště na míčové hry. V zimě děti sáňkují z kopce v zadní části zahrady. K dispozici je ohniště a dřevěné posezení pro společná setkání s rodiči. Přibyl koutek pro malé zahradníky, kde na záhoně pěstují drobnou jarní zeleninu.

Předností MŠ je umístění MŠ, což umožňuje každodenní vycházky do přírody, k lesu, do polí i k potoku. Děti poznávají, pozorují, pečují a chrání přírodu, vytváří si kladný vztah k ekologii během celého roku.

Vzájemná spolupráce se zřizovatelem, jímž je obec Kyselovice, vede k udržování tradic a zvyků ve vesnici. Podpoře sportovních, kulturních i společenských aktivit MŠ. Přínosem je vzájemná spolupráce s rodiči při organizaci a plánování akcí mateřské školy.

Poloha naší MŠ